ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI >>> Białystok czyta Małemu Misiowi

Białystok czyta Małemu Misiowi

Drukuj

front zdjecie 1W dniach 4-28.05.2021 r. Biedroneczki brały udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Białystok czyta Małemu Misiowi”.

Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy z przedszkolami znajdującymi się na terenie miasta Białegostoku, jak również: wprowadzanie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką, rozwijanie kreatywności u dzieci oraz aktywności twórczej poprzez działania ruchowe, plastyczne, muzyczne.

W projekcie wzięło udział 6 przedszkoli z miasta Białegostoku: PS nr 47, PS nr 52, PS nr 69, PS nr 73, PS nr 82, PS nr 87 .

Bohaterami akcji były miś i książka. Na cele projektu każde przedszkole przygotowało swojego misia, któremu nadało imię oraz specjalny "Dziennik podróży". Przez cały tydzień misie przebywały w danej placówce, zaprzyjaźniały się z dziećmi oraz razem z nimi słuchały czytanej przez nauczyciela książeczki. W dzienniczku misia odnotowywaliśmy jego obecność w przedszkolu, wklejaliśmy zdjęcie dzieci z naszej grupy oraz malowaliśmy mu obrazek. W piątek żegnaliśmy jednego misia, a już w poniedziałek witaliśmy innego gościa z kolejnego przedszkola.

Akcja zakończyła się w momencie, gdy każdy miś odwiedził kolejno wszystkie przedszkola biorące udział w projekcie.

W ten sposób dzieci razem z misiem słuchały czytanych przez nauczyciela książeczek, poznając tym samym przeróżne pozycje z literatury polskiej i zagranicznej. Zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe, muzyczne oraz aktywności plastyczne. Przedszkolaki zaprzyjaźniały się z misiami, oznawały koleżanki i kolegów z innych przedszkoli, a misie zwiedzały Białystok.

Koordynatorem projektu w Białymstoku była wicedyrektor naszego przedszkola, Agnieszka Szarało.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7