ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI >>> Projekty edukacyjne - wrzesień

Projekty edukacyjne - wrzesień

Drukuj

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z grupy Biedroneczki biorą udział w dwóch ogólnopolskich projektach edukacyjnych.

Matematyka w zabawie ukryta to projekt matematyczno-konstrukcyjny, którego celem jest kształtowanie pojęć i umiejętności matematycznych dzieci, logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni oraz postawy twórczej. W ramach tego projektu na zajęciach wrześniowych rozwijaliśmy orientację przestrzenną dzieci. Uczyliśmy się stosowania przyimków: na, przed, za, nad, pod, obok.

Z darami natury świat nie jest ponury to projekt ekologiczno-plastyczny, którego głównym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych dzieci.

Na zajęciach wrześniowych dzieci wykonały kolorową ramkę z kartonu („Karton i jego drugie życie”) oraz jesienny obrazek z różnokolorowych liści („Przyrodnicze obrazki”).

Poprzez zajęcia odbywające się w ramach projektów dzieci poszerzają swoją wiedzę o świecie, uczą zdrowych nawyków, pobudzają kreatywność, wyrabiają właściwy stosunek do świata przyrody. Są dla nas wszystkich również okazją do wspaniałej, niecodziennej zabawy.


1 2 3

mat 1ilustracja

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.