ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Grupy przedszkolne >>> GRUPA I BIEDRONECZKI >>> Projekty edukacyjne - październik

Projekty edukacyjne - październik

Drukuj

W październiku wykonaliśmy kolejne zadania ujęte w projektach edukacyjnych, realizowanych w naszej grupie.

W ramach projektu „Matematyka w zabawie ukryta” doskonaliliśmy umiejętność układania rytmów. Do ćwiczeń wykorzystaliśmy m.in. jesienne skarby: szyszki, kasztany, żołędzie.

Wykonaliśmy także zagadnienia zawarte w projekcie „Z darami natury świat nie jest ponury”. Dzięki folii bąbelkowej dzieci stworzyły „Bąbelkowe dzieła sztuki”, której użyły do pokolorowania jesiennych owoców: jabłek, gruszek oraz śliwek. Zainspirowani wierszem Jana Brzechwy „Na straganie” bawiliśmy się w teatr, w którym główną rolę odegrały warzywne kukiełki, samodzielnie przygotowane przez dzieci. Tworzenie warzywnych dialogów okazało się dla wszystkich nie lada atrakcją!

pazdziernik 55

1 2 3 4

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.