ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zachowaj równowagę!

Drukuj

„Nasze grzechy żywieniowe”

 

front„Od tego, co wkładamy do ust, zależy wszystko – nasz rozwój, zachowanie, zdolność koncentracji, humor, a przede wszystkim zdrowie” – przekonywał podczas prelekcji młodzież naszego gimnazjum Przemysław Jarecki, przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku. Przekazane
w interesującej formie informacje z pewnością pomogą gimnazjalistom
w utrzymaniu dobrego zdrowia, prawidłowej sylwetki i optymalnej formy fizycznej. Dwudniowe warsztaty dla uczniów szkoły w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” zorganizowały 5 i 9 grudnia 2014 roku panie: Agnieszka Brzozowska, Monika Lisowska i Ewa Mroziewska.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 


Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie!

 
Zdając sobie sprawę, że nadwaga i otyłość nie jest problemem jedynie urody, ale przede wszystkim zdrowia – fizycznego i psychicznego, przystąpiliśmy do Szwajcarsko-Polskiego projektu KIK 34 – ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ! Podjęliśmy działania zmierzające do uzyskania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej. Projekt KIK 34 realizowany jest w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej przez Instytut Żywności i Żywienia oraz organizację Swiss Contribution, a ma na celu zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się ze szczegółami projektu oraz obserwowania naszych działań w promocji zdrowego stylu życia.

 

Zabacz ulotkę <<kliknij>>

zach row0malezach row1male

http://www.zachowajrownowage.pl/

Lider projektu – Ewa Mroziewska

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.