ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ >>> Zachowaj równowagę - aktualności >>> Dżem dobry na pochmurne dni 2013

Dżem dobry na pochmurne dni 2013

Drukuj

front5.11.2013 uczniowie PG nr 18 zostali zaskoczeni kolejną ofertą naszej biblioteki. Tym razem czekały na nich domowe dżemy, gotowe do spróbowania na małych bułeczkach. Dzieci wybierały każdy rodzaj smakołyku: wiśniowy, śliwkowy, jeżynowy, truskawkowy, brzoskwiniowy, z owoców leśnych. Mogły także przekonać się, jak smakują ciastka z nadzieniem owocowym.

Celem tej akcji było zachęcenie dzieci do przyjścia do biblioteki i wypożyczenie książki popularno-naukowej. Udało się osiągnąć cel, bo tego dnia wypożyczono około 100 pozycji naukowych, które na co dzień cieszą się mniejszą popularnością niż te z zakresu literatury pięknej.

Słodycze ściągnęły do biblioteki ponad setkę uczniów, którym po raz kolejny przypomniano, że tutaj można się nie tylko uczyć, ale i bawić.

Nauczyciele bibliotekarze

galeria biblio

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.