ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ >>> Zachowaj równowagę - aktualności >>> Marchewka zamiast… papierosa 2013!

Marchewka zamiast… papierosa 2013!

Drukuj

front21.11.2013r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia, który przebiegał w naszej szkole pod hasłem: „To lepsze niż papieros”.

Po wejściu do szkoły uczniów powitały wystawy: „Korzyści zdrowotne z niepalenia” i „Korzyści finansowe z niepalenia”, a także dekoracja holu, której główną bohaterką była marchewka. Na oddzielnej planszy dzieci mogły znaleźć informacje o korzyściach płynących ze spożywania tego warzywa, a potem w czasie długich przerw nawet je spróbować! 10 kg marchwi, które przygotowaliśmy, zniknęło w mgnieniu oka!

Dzień rozpoczął się konkursem plastycznym, przebiegającym pod hasłem „To lepsze niż papieros”, w którym brali przedstawiciele każdej z klasy (po dwie osoby). Ich rysunki zostały następnie zaprezentowane w holi głównym i poddane ocenie rodziców, przybywających na zebrania klasowe, odbywające się w dn. 26.11.2013r.

Rodzice uznali, że najlepszą pracę plastyczną wykonali uczniowie z klasy III B. Drugie miejsce zajęła klasa III A, natomiast trzecie – klasa III K.

Zwycięskie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy, a uczniowie – autorzy prac - drobne upominki.

Składamy serdeczne podziękowania Paniom Kucharkom za przygotowanie marchewki.

Nauczyciele bibliotekarze

galeria biblio

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.