ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ >>> Zachowaj równowagę - aktualności >>> Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci

Zdrowe dzieci to szczęśliwe dzieci

Drukuj

front„Szlachetne zdrowie

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz, aż się zepsujesz”

 

pisał w XVI wieku poeta Jan Kochanowski. 12 lutego 2014 roku na spotkaniu z rodzicami uczniów naszego gimnazjum dr Magdalena Zalewska, pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przekonywała uczestników, że należy jak najwcześniej zadbać o zdrowie najmłodszych, by nie narażać ich na poważne choroby. Podczas prelekcji przedstawiła główne zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Tłumaczyła na przykładach, że nawyki żywieniowe kształtują się już od najmłodszych lat, a najlepszym sposobem promowania postaw prozdrowotnych jest przykład samych rodziców. Stosowanie urozmaiconej, bogatej w produkty mleczne, owoce i warzywa diety, dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wody, ograniczenie spożycia tłuszczów, słonych i słodkich produktów, codzienna aktywności fizyczna pomogą
w utrzymaniu dobrego zdrowia, prawidłowej sylwetki i optymalnej formy fizycznej całej rodziny.Zaproszeni rodzice otrzymali w prezencie kolorowe broszurki dotyczące zasad zdrowego żywienia opracowane w ramach Projektu KIK/34” Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej.

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Organizator prelekcji

Ewa Mroziewska i Krzysztof Klem

 

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.