ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum
Archiwum

Bezpieczne Ferie 2017

Drukuj

frontDSC05183Ostatniego dnia przed feriami zimowymi przypomnieliśmy wszystkim o zasadach bezpiecznego wypoczynku zimą. Urządziliśmy też kolejny raz bitwę na papierowe śnieżki. Znakomicie się przy tym bawiliśmy. :-)

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>

Samorząd Uczniowski

 

Tydzień Integracji 2017

Drukuj

frontDSC05173W dniach 16-20 stycznia 2017 r. zorganizowaliśmy Tydzień Integracji, podczas którego wszyscy uczniowie mogli w holu głównym tańczyć w rytm różnych utworów muzycznych. Zabawa wszystkim bardzo się podobała!

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

Samorząd Uczniowski

 

Mikołajki 2016

Drukuj

front mikJak co roku, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj, a nawet „Mikołajów 2-óch”. Towarzyszyły im Śnieżynki. Goście zawitali do sal lekcyjnych. Wszyscy, którzy mieli na głowach czapki „mikołajki” mogli liczyć na słodkie Conieco.
<<galeria>>

Samorząd Uczniowski

 

„To lepsze niż papieros!” 2016

Drukuj

frontDSC0529417.11.2016r. po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „To lepsze niż papieros!”. Nasze działania wynikały z faktu, że w PG nr 18 realizujemy program profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”, mający na celu propagowanie wśród uczniów zachowań antynikotynowych. Tego dnia młodzież mogła wziąć udział w konkursach: na układanie puzzli na czas (1.m – kl. IID, 2.m. – kl. IIP, 3.m. – kl. IA) oraz obieraniu na czas marchewki (1.m. – kl. IP, 2.m. – kl. IIP, 3.m. – IA), a także obejrzeć dwie tematyczne wystawy, znajdujące się w holu głównym: „Korzyści zdrowotne z niepalenia” i „Korzyści finansowe z niepalenia”. Wszystkim działaniom towarzyszyło rozdawanie surowych marchewek, które są symbolem naszej akcji „To lepsze niż papieros!”. Częstowali się i uczniowie, i nauczyciele.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w naszym gimnazjum przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, którzy przygotowali stoisko z materiałami edukacyjnymi na temat profilaktyki uzależnień. Przeprowadzili również wśród naszych uczniów ankietę, która zawierała pytania , dotyczące wiedzy o profilaktyce: uzależnień, antynikotynowej, antyalkoholowej, oraz zdrowym trybie życia. Później uczestnicy tej ankiety wzięli udział w losowaniu cennych nagród, przygotowanych przez pracowników PSSE. Należy podkreślić, że nagrody w konkursach sprawnościowych również zostały ufundowane dla naszych uczniów przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Białymstoku.

<<<GaLeRiA>>>

Barbara Szymańska i Joanna Fiłończuk

 

Dzień pluszowego misia

Drukuj

mIMG 2349Obchodziliśmy go w poniedziałek 28 listopada 2016 r.
Wszyscy nieprzygotowani do odpytania mogli w tym dniu liczyć na wyrozumiałość nauczycieli. :-)

Samorząd Uczniowski

 


Strona 5 z 38