ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum
Archiwum

„Prawa dziecka a problemy współczesnego świata” 2016

Drukuj

frontIMG 0704Takie hasło przyświecało kolejnej akcji UNICEF-u, w której wzięliśmy udział w bieżącym roku szkolnym. W czasie zajęć uczniowie klasy 3L zastanawiali się nad zależnościami między trzema ONZ-owskimi Celami Zrównoważonego Rozwoju – ochroną zdrowia, walką z ubóstwem oraz zmianami klimatycznymi, a także ich wpływem na sytuację dzieci na całym świecie.

O wspomnianych problemach w kontekście ich wpływu na prawa dziecka uczniowie dyskutowali poprzez porównanie warunków życia dzieci w dwóch krajach – wysoko uprzemysłowionym, jakim jest Polska oraz tzw. Globalnego Południa – Gwatemali w Ameryce Środkowej.

Zajęcia przeprowadziły panie Joanna Sołowianowicz i Joanna Fiłończuk. <zobacz galerię>

Samorząd Uczniowski

 

Klasy pierwsze sadzą! 2016

Drukuj

frontIMG 0675W dniu 19 maja 2016 r. na szkolnym skalniaku, gospodarze klas pierwszych posadzili bratki. Sadzenie kwiatów przez „pierwszaków” stało się już tradycją naszej szkoły. Nad przebiegiem całego procesu czuwała jak zwykle p. Dorota Artysiewicz.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Samorząd Uczniowski

 

Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki 2016

Drukuj

mali m175Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2015/2016 za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej “MALI uczniowie idą do szkoły”. W czasie akcji uczniowie pisali książki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na potrzeby edukacyjne małych Malijczyków.

<<powiększ certyfikat>>

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję!

Opiekunowie SU

 

„Keep Fit – Trzymaj Formę” z SU ! 2016

Drukuj

IMG 0587W dniu 17 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Jak zwykle, nasze gimnazjum tłumnie odwiedzili uczniowie szkół podstawowych, dla których przygotowaliśmy szereg atrakcji.

W holu szkoły Samorząd Uczniowskie uruchomił naleśnikarnię połączoną z quizem języka angielskiego. Można w niej było zjeść naleśnika, który był „zapłatą” za udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące dbania o zdrowy styl życia. Chętnych do udzielenia odpowiedzi ;-) na pytanie było tak wielu, że osoby przeprowadzające quiz i obsługujące stanowisko wydawania naleśników pracowały bez wytchnienia ponad trzy godziny! Oczywiście wcześniej bez wytchnienia kilkanaście osób smażyło w pocie czoła te wielkie stosy naleśników! :-)

Inną atrakcją, która bardzo spodobała się naszym gościom, była możliwość zamknięcia się w gigantycznej bańce mydlanej!

Do zobaczenia za rok! Zobacz gotogalerie: <<galeria1- naleśniki>>     <<galeria2 - bańki>>

Samorząd Uczniowski

 

Walentynki 2016

Drukuj

frontDSC07342Tradycyjnie jak co roku nie mogło zabraknąć w naszej szkole obchodów Dnia św. Walentego – patrona Święta Zakochanych!

W holu szkoły powiesiliśmy czerwone serduszka. Można było zakupić karneciki z cytatami o miłości i przyjaźni, które 15 lutego trafiły za pośrednictwem naszej Poczty Walentynkowej do adresatów. W tym roku takie karneciki mogli też zakupić rodzice w czasie ogólnoszkolnej wywiadówki.

foto1 foto2 foto3 foto4

Samorząd Uczniowski

 


Strona 7 z 38