ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum
Archiwum

„MALI uczniowie idą do szkoły” – zakończenie akcji

Drukuj

frontIMG 0518W dniu 11 lutego 2016 r. zakończyliśmy realizację kolejnego projektu w ramach „Klubu Szkół UNICEF”. W holu szkoły urządziliśmy „Dzień Książki dla Afryki” – wystawę i kiermasz książek, które zostały napisane przez naszych uczniów. Mogli je kupić rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Pieniądze ze sprzedaży tych lektur UNICEF przeznaczy na zakup artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży z afrykańskiego państwa – tym razem z Mali.

Dziękujemy wszystkim uczniom PG 18, którzy napisali książeczki, a także wychowawcom i nauczycielom języków, którzy aktywnie włączyli się do projektu. Na uwagę zasługuje fakt, że do akcji przyłączyły się również dzieci z innych białostockich szkół: Prywatnej Szkoły Podstawowej Informatyczno-Językowej oraz Katolickiego Gimnazjum im. Matki Bożej Miłosierdzia. foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 


Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

Bezpieczne ferie 2016

Drukuj

frontPrzedostatniego dnia przed feriami zorganizowaliśmy happening promujący aktywne i bezpieczne spędzenie dwóch tygodni wolnych od szkoły. „Uzbrojeni” w sanki, łyżwy i narty przypominaliśmy wszystkim o zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Na zakończenie naszej akcji odbyła się integracyjna zabawa - bitwa na papierowe śnieżki między dziewczynami a chłopakami w holu szkoły!

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6 foto7 foto8 foto9 foto10

 

 

Samorząd Uczniowski

 

„MALI uczniowie idą do szkoły” – zajęcia warsztatowe

Drukuj

frontIMG 0464W dniach 15-16 grudnia 2015 r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w specjalnych lekcjach zorganizowanych przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego Joannę Sołowianowicz i Joannę Fiłończuk w ramach akcji edukacyjnej UNICEF-u „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne – jedną o Mali, a drugą o sytuacji szkół w krajach rozwijających się oraz film o problemach szkolnictwa w tym afrykańskim kraju. Nasi uczniowie dyskutowali na temat przyczyn – barier w dostępie dzieci malijskich do edukacji oraz skutkach, jakie niesie ze sobą brak wykształcenia lub jego słaba jakość. Zastanawialiśmy się również, jak uczniowie naszej szkoły mogą pomóc dzieciom i młodzieży w Mali.

A możemy to zrobić w bardzo prosty sposób – wystarczy, że uruchomimy wyobraźnię i napiszemy książkę. Naszą książką może być opowiadanie, bajka, komiks lub tomik wierszy ładnie zilustrowane i oprawione. To naprawdę nic trudnego!

Pomóżmy dzieciom z MALI pójść do szkoły! :) Opiekunowie SU

Przypominamy, że termin oddania takiej książeczki to 15 stycznia 2016 r.    foto1   foto2   foto3   foto4

 

Dzień pluszowego misia 2015

Drukuj

front misObchodziliśmy go 25 listopada 2015 r. Tego dnia można było z sentymentem wrócić do czasów dzieciństwa, kiedy to najlepszym przyjacielem każdego malucha był pluszowy miś. Fajnie, że sobie o nim przypomnieliście i wyciągnęliście go z „zakurzonego” kąta! :-)

No i oczywiście można było w tym dniu liczyć na wyrozumiałość naszych nauczycieli. :-)

 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

Samorząd Uczniowski

 

Lepiej się bawić niż palić! 2015

Drukuj

frontDSC04635Po raz kolejny 19.11.2015r. zorganizowaliśmy w Międzynarodowym Dniu Rzucania Palenia akcję pod hasłem „To lepsze niż papieros”. O akcji informowała tablica z plakatami o rzucaniu palenia (teksty w różnych językach) oraz dekoracja holu głównego: wielkie, papierowe marchewki, zdobiące kolumny korytarza. W miskach czekały na chętnych świeże marchewki: kto chciał, mógł się nimi częstować. W czasie pierwszej długiej przerwy odbył się konkurs na jedzenie marchewki na czas. Wygrał Jakub Kobosko – uczeń klasy III L – wystarczyły mu 52 sekundy, żeby pokonać innych uczestników- przedstawicieli każdej klasy, uczącej się w naszym gimnazjum. Potem holem zawładnął taniec – przy muzyce uczniowie mogli się bawić przez dwie długie przerwy.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli także zajadać się jabłkami, przekazanymi do naszej szkoły przez Agencję Rynku Rolnego, która interwencyjnie skupiła je od polskich sadowników. Owoce – do wyczerpania zapasów - będą wystawiane w holu głównym naszego gimnazjum, by wszyscy mogli z nich korzystać. Na zdrowie! :)

<<<<galeria>>>>

Nauczyciele bibliotekarze, opiekunowie SU

 


Strona 8 z 38