ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum
Archiwum

SZKOLNE DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE 2015

Drukuj

flaga anim17.11.2015r. w naszym gimnazjum odbyło się dyktando o tematyce niepodległościowej. Wpisywało się ono w cykl imprez, zorganizowanych w naszej szkole z okazji Święta Narodowego.

Uczestnicy – przedstawiciele każdej z klas uczących się w naszej szkole - musieli zmagać się m.in. z takimi zdaniami: „W głowach Polaków ciągle roiło się rzewne marzenie, by zaborcy, przerażeni nie na żarty, wrzeszcząc wniebogłosy, czmychnęli.” Najlepiej tekst napisał uczeń klasy III P – Krzysztof Bołtruczuk. Gratulujemy!!!

Opiekunowie SU

 

Narodowe Święto Niepodległości 2015

Drukuj

frontIMG 0257Jak co roku Samorząd Uczniowski uczcił dzień 11 listopada. Tradycyjnie udekorowaliśmy okna w salach lekcyjnych oraz hol – zawiesiliśmy białe i czerwone kwiaty oraz przypomnieliśmy, jakie wydarzenia doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy mógł też własnoręcznie wykonać biało-czerwony kotylion oraz przyłączyć się do śpiewania patriotycznych pieśni.

W czasie przypadających 12 listopada wizyt w naszym gimnazjum uczniów SP 21, SP 44 i SP 49, którzy przybyli obejrzeć przedstawienie teatralne oraz wystawę w bibliotece szkolnej, częstowaliśmy naszych gości lukrowanymi ciasteczkami w biało-czerwonej kolorystyce oraz wręczyliśmy im biało-czerwone balony. 

||||| galeria|||||

Samorząd Uczniowski

 

Dyskoteka otrzęsinowa 2015

Drukuj

frontDSC06167W dniu 22 października 2015 r. odbyła się dyskoteka otrzęsinowa dla klas I. Uczniowie z klas II i III Samorządu Uczniowskiego przygotowali kilka konkurencji, m.in. picie mleka na czas, „gorące krzesła” oraz wyławianie jabłek z wiader. Wybraliśmy też króla i królową imprezy. Wszyscy znakomicie się bawili. Oby więcej takich udanych dyskotek!

<<<<foto>>>>

Samorząd Uczniowski

 

Uczniowie Szkół Podstawowych w naszym gimnazjum

Drukuj

front1DSC0457812.11.2015r. do naszej szkoły przyszły dzieci ze Szkół Podstawowych nr 21, 44, 49 w Białymstoku. Zaproszeni goście mogli obejrzeć, przygotowane przez nasze uczennice: Kamilę Kopczewską z II A, Wiktorię Klepacką z kl. II A, Magdalenę Czarnowską z III B, Ewelinę Sołościuk z kl. III P, Justynę Fiedoruk z kl. III P (w zastępstwie na dwóch przedstawieniach występowała Kornelia Otapowicz z kl. III L) spektakl pt. „Dlaczego wyginęły dinozaury?” Wszystkich widzów (140 osób) zaskoczyła odpowiedź na to pytanie: przez dopalacze.

Po przedstawieniu dzieci mogły obejrzeć wystawę, prezentowaną w naszej bibliotecept. „Różne oblicza teatru”. Pani D. Artysiewicz opowiedziała im o rodzajach lalek, teatraliów. Wszyscy świetnie się bawili, bo mogli m.in. przymierzać kostiumy wypożyczone z Białostockiego Teatru Lalek.

Dzięki współpracy z SU uczniowie ze szkół podstawowych zostali poczęstowani specjalnie przygotowanymi „niepodległościowymi” ciasteczkami (udekorowanymi biało-czerwonym lukrem przez uczennice klasy III L: Patrycję Merchelską i Kamilę Gusztyn). Dostali także inny świąteczny rekwizyt: biało – czerwone baloniki, nawiązujące kolorystycznie do Święta Odzyskania Niepodległości, obchodzonego w naszym kraju dzień wcześniej.

 <<<<<<galeria>>>>

Nauczyciele bibliotekarze, Opiekunowie SU

 

„MALI uczniowie idą do szkoły” 2015

Drukuj

mali 250Zaczynamy nową akcję UNICEF! W ramach projektu „MALI uczniowie idą do szkoły” odbędziemy „Podróż do MALI” – kraju w Afryce Zachodniej, a następnie po zapoznaniu się z sytuacją edukacyjną dzieci w tym kraju przygotujemy własne książki o wybranej tematyce. Książki będą miały dowolną formę (bajki, opowiadania, komiksu, tomiku wierszy etc.), a poza podstawowymi materiałami piśmienniczymi wystarczy dobry pomysł i wyobraźnia!

Kiedy książeczki będą gotowe zorganizujemy „Dzień Książki dla Afryki”, a zaproszeni goście będą mogli zabrać do domu wybraną przez siebie pozycję w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w Mali.

 

O szczegółach przedsięwzięcia możesz dowiedzieć się z plansz ustawionych w holu szkoły, w czasie specjalnych lekcji, spotkań Samorządu Uczniowskiego oraz podczas wypożyczania książek w szkolnej bibliotece.

 

<<<<powiększ plakat>>>

Zapraszamy do udziału w akcji!
Samorząd Uczniowski, Biblioteka Szkolna

 


Strona 9 z 38