ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
SAMORZĄD UCZNIOWSKI >>> Archiwum
Archiwum

DYPLOM UNICEF-u dla ZSP5

Drukuj

dyplom unicef

Otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający nasz udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym UNICEF w roku szkolnym 2017/2018. Projekt miał na celu uświadomienie dzieciom, jaką rolę odgrywa woda w codziennym życiu każdego człowieka oraz w jaki sposób powinno się korzystać z zasobów wodnych na naszej planecie.

<<< powiększ dyplom>>>

 

Dzień otwarty „Trzymaj Formę” 2018

Drukuj

frontDSC 3014Dnia 27 lutego 2018 roku młodzież z PG 18 i dzieci ze SP 48 w Białymstoku pokazały swoim przyszłym, młodszym kolegom i ich rodzicom jak powinno się trzymać formę zdrowotną, intelektualną, naukową, artystyczną i fizyczną.

Przedstawiciele SU wszystkich gości przybywających do naszej szkoły witali słodką niespodzianką i zapraszali do obejrzenia propozycji, jakie uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali na ten dzień.

Hol główny szkoły zdominowany został przez nauki ścisłe. Nauczyciele fizyki, chemii i matematyki zaprosili nas w świat nauki i doświadczeń. Na holu obecny był również robot Photon. Każdy odwiedzający naszą szkołę w to wtorkowe popołudnie mógł też zostać artystą i zmierzyć się z malarstwem, rysunkiem, papieroplastyką czy origami.

Sala gimnastyczna pełna była przyszłych adeptów różnych dyscyplin sportowych. Absolwenci PG 18, obecnie utytułowani zawodnicy polscy, prezentowali przyszłym uczniom SP 48 arkana lekkoatletyczne.

Na pierwszym piętrze na przybyłych czekały mikroskopy i preparaty, zobaczyć można było hodowle szkolne, wziąć udział w kręceniu filmu oraz zmierzyć sobie ciśnienie. Goście zaproszeni byli do świata bajek i baśni. Można było w sposób zabawny zmierzyć się z językiem niemieckim oraz odbyć wirtualną i plastyczną podróż po krajach anglojęzycznych. Nie zabrakło też herbatki i dietetycznych ciasteczek u królowej angielskiej. Prezentowane były sale lekcyjne i świetlica. Nauczyciele i dyrekcja starali się odpowiadać na wszystkie zadawane pytania.

Drugie piętro szkoły witało gości wystawą pod tytułem „Jak powstała Biblia?”, którą nauczyciele katecheci zorganizowali w sali religijnej. Swoje podwoje otworzyła biblioteka szkolna, która trzykrotnie została wybrana najlepszą biblioteką szkolną w województwie podlaskim, a odwiedzającym udostępniła możliwość wysłuchania polskich legend oraz zapoznanie się z księgozbiorem.

Wszyscy obecni doskonale się bawili, mogąc spędzić wtorkowe popołudnie w sposób zdrowy i ciekawy. <<GALERIA>>

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
i koordynator programu „Trzymaj Formę”

 

Bal Karnawałowy 2018 - SP48

Drukuj

frontDSC 2869Po Balu Karnawałowym przedszkolaków przyszła kolej na kolorową zabawę dla uczniów klas pierwszych. Bal przeprowadziły jak zwykle niezawodne uczennice klas III C i II A naszego Gimnazjum! Nasi najmłodsi uczniowie oraz ich starsze koleżanki bawili się wyśmienicie!

 

<<<galeria>>>

Samorząd Uczniowski

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 2018

Drukuj

prawa dz malyMiło nam jest poinformować, że otrzymaliśmy podziękowanie za udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie na temat prawa dziecka, dyskutowali na ten temat w czasie godzin wychowawczych, a uczniowie klasy IV wykonali rysunki na temat praw przysługujących dzieciom, które umieściliśmy na planszach w holu szkoły. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych na sali gimnastycznej.

<<powiększ dyplom>>

Samorząd Uczniowski, Joanna Rećko, Lucyna Dobrzyńska

 

,,Dziś w przedszkolu śpiew i tańce, tańczą różne przebierańce…” 2018

Drukuj

 frontDSC 27499.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Samorząd Uczniowski dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był kolorowy i roztańczony, a wystrój sali zachęcał do wesołej zabawy. Po prezentacji strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane korowodami i różnego rodzaju zabawami. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Kolejny wielki bal karnawałowy już za rok!

 


Strona 2 z 38

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.