ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ BARBARĄ MIKULSKĄ

Drukuj

front a3 października 2018r. cztery uczennice klasy trzeciej „A” i trzeciej „S” gimnazjum, pod opieką pani Barbary Szymańskiej wybrały się do Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku gdzie wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Barbarą Mikulską autorką powieści dla młodzieży „Łzy Boga Deszczu. Nosicielka i Porwanie”. Oraz książek dla dzieci: „Myszka Hania”.

Dziewczęta wysłuchały opowieści o tworzeniu powieści, o czerpaniu natchnienia o łączeniu pracy powieściopisarza z życiem codziennym. Pisarka wyczerpująco odpowiadała na pytania czytelników. Nasze uczennice uzyskały autograf w książce zakupionej do naszej biblioteki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach 9. edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami" organizowanego przez Białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w partnerstwie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przy dofinansowaniu z budżetu miasta Białegostoku.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>

Nauczyciele Bibliotekarze

 

WIZYTA UCZNIÓW KLASY V A W KSIĄŻNICY PODLASKIEJ

Drukuj

logo2male4 października 2018 roku wychowawczyni klasy V a – p. Dorota Artysiewicz - zabrała swoich podopiecznych do Książnicy Podlaskiej na warsztaty tworzenia komiksów. Prowadzący warsztaty na wstępie krótko omówił zasady tworzenia komiksów, a następnie uczniowie zaczęli rysować swoje komiksy. Swoje prace uczniowie ułożyli w koło, by je zaprezentować.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5> <czolówka>

Nauczyciele Bibliotekarze

 

POCZĄTEK AKCJI CZYTELNICZEJ pt.: „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

Drukuj

logo bb1 października 2018 roku wychowawcy klas pierwszych i drugich otrzymali mini-albumy i naklejki dla uczniów od nauczycieli bibliotekarzy. Nauczyciele mieli monitorować przez 21 dni głośne czytanie dzieci współpracując z rodzicami. Rodzice codziennie mieli potwierdzać własnoręcznym podpisem głośne czytanie swego dziecka w dzienniczku. Natomiast nauczyciele nagradzali systematyczność specjalną naklejką. Dodatkowo każdy wychowawca odczytał jedną z przygód słodziaków podczas Dnia Głośnego Czytania.

<foto1>  <foto2>  <foto3>

Nauczyciele Bibliotekarze

 

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2018

Drukuj

MMBS logoMIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2018 W NASZEJ SZKOLE BĘDZIE REALIZOWANY POD HASŁAMI:

  1. 100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
  2. SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW.
 

AKCJA ZBIÓRKI BATERII „BEZ STRESU DLA ŚRODOWISKA”

Drukuj

logo aaW wyniku zbiórki baterii w szkole w roku 2017/2018 szkoła uzyskała tytuł „EKOSZKOŁY”. Niestety organizatorzy akcji nie przewidzieli nagród indywidualnych dla uczniów. W związku z tym Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Mierzyński ufundował dwóm uczennicom obecnie z klasy II „b” nagrody indywidualne, które wraz z dyplomem wręczył uczennicom podczas lekcji.

Nagrodzone uczennice to: Marta Cichocka (8738 baterii) i Julia Andruk (11371 baterii). Nasze gratulacje. <foto1>  <foto2>

Koordynator akcji: Barbara Szymańska

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Drukuj

logo przedsz20 września 2018r uczennice naszego gimnazjum przebrały się za księżniczki z bajek Walta Disneya: Kopciuszka i Śnieżkę aby rozdawać wszystkim przedszkolakom słodkie niespodzianki z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaków. W tym dniu nauczycielki w grupach przygotowały dzieciom konkursy, zabawy i tańce.

               Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości i samych sukcesów. fot1   fot2

Nauczyciele Bibliotekarze

 

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w naszej szkole

Drukuj

przed logo

8.09.2018r. wzięliśmy udział w akcji „Narodowego Czytania”.

Wzięli w niej udział uczniowie klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści zapoznali się z fragmentem książki dzięki pani Mirosławie Pawelskiej, która przedstawiła uczniom treść książki jak i również przesłania pozytywistycznej powieści.

Uczniowie mogli również zapoznać się z gazetką dotyczącą treści „Przedwiośnia”.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

Nauczyciele bibliotekarze

 

przekl 2019

 

Konkurs na Najlepszego Rzetelnego Czytelnika ZSP nr 5

Drukuj

Ponownie nagrodziliśmy uczniów w konkursie na Najlepszego Rzetelnego Czytelnika w PG nr 18 i SP 48. W roku szkolnym 2017/2018 zwycięzcami konkursu są:

Najlepszy Rzetelny Czytelnik PG 18 – Dorota Busłowska kl. III B

Najlepszy Rzetelny Czytelnik SP 48 – Julia Żukowska kl. I B

foto1   foto2

Rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie roku szkolnego podczas uroczystego apelu i zwieńczyło całoroczne zaangażowanie w czytanie książek. Serdecznie gratulujemy.:)

Nauczyciele bibliotekarze

 

Jak nie czytam, jak czytam! 2018

Drukuj

logo cz11 czerwca 2018 r. po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”.

W poniedziałek o godz. 10.00 w dużej sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5. Starsi uczniowie czytali młodszym wybrane przez siebie książki. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. W tym przedsięwzięciu wzięła udział niebagatelna liczba czytelników, bo aż 303 osoby.

Po sfotografowaniu się dzieci bawiły się w rozmaite gry ruchowe, zaś kropkę nad „ i” postawił Pan Dyrektor, czytając dzieciom nieprzemijający szlagier poezji dla dzieci, czyli „Lokomotywę” Juliana Tuwima.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 4 z 14