ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

7. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom

Drukuj

frontDSC05780W dniach 4 – 8. 06. 2018 r. w szkole miały miejsce imprezy związane z 7. Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom. Akcja przygotowana była bardzo pieczołowicie i obfitowała w wiele atrakcji. I tak uczniowie klasy IV A pod kierownictwem wychowawczyni, p. Doroty Artysiewicz, przygotowali przedstawienie zatytułowane „Alfabet teatru”, podczas którego zapoznawali widzów z klas pierwszych z arkanami teatru i spektaklu teatralnego. Tegoroczną lekturą stały się znane wielu pokoleniom przygody „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren. Uczniom klas pierwszych oraz czwartej czytali o nich harcerze będący absolwentami naszego gimnazjum.

W szkolnej bibliotece miał też miejsce niezwykły koncert, którego sprawczynią była ulubienica naszych przedszkolaków Kicia – Kocia. Tym razem pragnęła założyć zespół muzyczny, więc w trakcie czytania książeczki przez panią Renatę z biblioteki pojawiały się muzyczne wstawki grane na skrzypcach przez p. Michalinę Artysiewicz. Lekturze towarzyszył tez pokaz instrumentów muzycznych.

Mali widzowie z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzili przedsięwzięcia Kici – Koci ilustrowane muzyką.

Tegorocznej akcji towarzyszyły również wystawy. Jedna z nich, eksponowana w bibliotece szkolnej, przedstawiała historię tej imprezy. Inna poświęcona była najstarszym książkom znajdującym się w księgozbiorze naszej biblioteki.

<<< galeria >>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Akcja czytelnicza „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę”

Drukuj

frontDSC05775Od kilku lat w szkole prowadzona jest akcja czytelnicza „Bookcrossing, czyli uwolnij książkę. Jej źródła tkwią za Oceanem, ale zdobyła sobie ona zwolenników i u nas. W dniach 9 – 15. 05 na stoisku urządzonym w holu szkoły można było zostawić, obejrzeć lub wziąć książkę, która wzbudziła nasze zainteresowanie.

Na stoisku można było znaleźć literaturę dla dzieci i młodzieży, a także pozycje o tematyce historycznej, podróżniczej, tomiki poezji oraz albumy.

Jako że w szkole podstawowej mamy pierwszoklasistów, oni również mogli podzielić się swymi księgozbiorami z kolegami, gdyż specjalnie dla nich przygotowane zostało oddzielne stoisko.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>

Nauczyciele bibliotekarze

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „PINGWIN”

Drukuj

               frontDSC05742 400 Dnia 11 kwietnia 2018 roku, w bibliotece szkolnej rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „PINGWIN” dla klas I-szych szkoły podstawowej.

Do biblioteki dzieci przyniosły 27 prac: 19 płaskich i 8 przestrzennych, które wykonane zostały przez 34 uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom pamiątkowy oraz słodką niespodziankę – Kinder pingui.

Wyróżnionych zostało 8 prac. Dzieci nagrodzone zostały książką i pastelami. <<<powiększ foto>>>

Nagrodzeni uczniowie:

Więcej…
 

Targi książki 2018

Drukuj

11ulotka

Dwie uczennice z naszej szkoły pod opieką nauczycieli bibliotekarzy dnia 20 kwietnia 2018 r. wybrały się do Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie odbywały się VII Białostockie Targi Książki. Wyszukiwały one nowe pozycje, które zasiliłyby zasoby naszej szkolnej biblioteki. Dziewczęta miały również okazję spotkać się ze znakomitą twórczynią książek dla młodzieży - Agnieszką Tyszką. W jednej z wybranych książek jej autorstwa pt.: Siostry Pancerne i pies, znajduje się dedykacja dla czytelników z naszej szkoły. Zakupione na tej imprezie egzemplarze książek można będzie już niedługo wypożyczyć w naszej bibliotece.

front12

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Święto czekolady 2018

Drukuj

frontDSC 3511Dnia 12 kwietnia 2018 roku, zgodnie z tradycją, zapachniało w naszej szkole czekoladą. Uczniowie odwiedzający bibliotekę, zamienianą w tym dniu w kawiarenkę, mogli skosztować czekoladowe ciasteczko. Wypożyczający częstowani byli pysznym ptasim mleczkiem w polewie czekoladowej.

Największym zainteresowaniem cieszyła się czekoladowa fontanna, w której każdy, niezależnie od wieku, chętnie maczał świeże plastry banana i degustował płynną czekoladę. Tego dnia odwiedziło nas około 300 uczniów, a książki wypożyczyło 81 czytelników.

galeria green

Nauczyciele bibliotekarze

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CZYTANIA KSIĄŻEK DLA DZIECI 2018

Drukuj

frontDSC056812 kwietnia przypadał Międzynarodowy Dzień Czytania Książek dla Dzieci i w związku z tym nauczycielki z przedszkola poprosiły nauczycieli bibliotekarzy o zorganizowanie zajęć dla przedszkolaków. Miały one miejsce 6 kwietnia 2018 r. w poszczególnych grupach przedszkolnych. Jako lektura do przeczytania wytypowana została książeczka Anity Głowińskiej pt. „Kicia Kocia w bibliotece”, której bohaterka, jak się okazało, była doskonale znana wszystkim małym słuchaczom.

Książeczka czytana była przez p. Mirosławę Pawelską – nauczycielkę języka polskiego, zaś p. Dorota Artysiewicz przeprowadzała z dziećmi pogadankę na temat poszanowania książek i zaproponowała dzieciom zabawę polegającą na wykonaniu tańca z książką w rytm muzyki klasycznej. Oprawą fotograficzna zajmowała się p. Barbara Szymańska.

Przyznać trzeba, że Biedroneczki, Jeżyki, Sówki, Pszczółki, Jagódki oraz Krasnoludki. z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o Kici Koci, która wraz z mamą wybrała się do biblioteki. Spotkanie stało się też okazją do rozmowy z dziećmi na temat ich czytelniczych upodobań i pokazało, ze dzieci chętnie obcują z książką i znajdują w tym przyjemność.

|| GALERIA ||

Nauczyciele bibliotekarze 

 

„Kolorowa Wielkanoc” - konkurs 2018

Drukuj

mmzdj 222 marca 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną pt. „Kolorowa Wielkanoc”. Była to już II edycja konkursu, który skierowany był do naszych przedszkolaków i ich rodziców. Został on zorganizowany przez nauczycielki z przedszkola we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami ze szkolnej biblioteki.
W konkursie wzięło udział 54 dzieci wraz z rodzicami. Oto zwycięzcy:
I miejsce: Izabela Szymańska, grupa V „Jagódki”
II miejsce: Alan Olechno, grupa VI „Krasnoludki”
III miejsce: Paweł Szczerbacz, grupa I Biedroneczki
wyróżnienia: Antonina Wiśniewska, grupa I „Biedroneczki” oraz Oliwia Musiaka, grupa V „Jagódki”

<foto1>  <foto2>
Serdecznie gratulujemy wygranej zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom ogromnej pomysłowości!

 

Konkurs plastyczny Maria Skłodowska-Curie 2018

Drukuj

front sklodowska

W związku z faktem, że w tym roku przypada 150. rocznica urodzin znamienitej Polki – Marii Skłodowskiej – Curie, w bibliotece szkolnej ogłoszony został konkurs na plakat przedstawiający dokonania uczonej. Rozstrzygnięcie konkursu zaowocowało przyznaniem trzech nagród. Otrzymali je: Mateusz Kirejczyk z klasy III a, Dorota i Weronika Busłowskie z klasy III b .Gratulujemy

<foto1>  <foto2>  <foto3>

Nauczyciele bibliotekarze

 

„Najlepszymi Rzetelnymi Czytelnikami SP 48 i PG nr 18” zostali...

Drukuj

oglosz gif

foto1    foto2

 

Walentynki w bibliotece ♥ 2018

Drukuj

front walentyTradycją biblioteki szkolnej stało się „osładzanie” dnia Św. Walentego. Jak co roku i tym razem 14 lutego 2018 w pomieszczeniu wypożyczalni działała „Kawiarenka Walentynkowa”, gdzie można było spróbować różnych domowych ciast i ciasteczek. Każdy, kto skorzystał tego dnia z wypożyczalni, otrzymywał słodkie czekoladowe serduszko. W związku z naszą akcją, tego dnia kawiarenkę odwiedziło 211 osób. Po raz pierwszy gościliśmy czytelników z klas pierwszych. Dodatkowo uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie „Zakochane pary w literaturze pięknej”.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>  

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 5 z 14

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.