ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

Loteria bałwankowa 2017/2018

Drukuj

loteria bal640

Od 19.12.2017 do 5.01.2018 trwała akcja czytelnicza pod hasłem „Loteria bałwankowa”. Naszych uczniów witał w bibliotece bałwanek adwentowy. Wszyscy wypożyczający książki mogli losować kupony, za którymi kryły się różnie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców przy SP 48. Z loterii skorzystało 29 uczniów, którzy wypożyczyli 356 książek.

Nauczyciele bibliotekarze

 

Andrzejki w bibliotece 2017

Drukuj

front andrzDnia 28 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały wróżby andrzejkowe dla społeczności szkolnej. Pomieszczenie czytelni zamienione zostało w salę wróżb, które przygotowały uczennice z klasy III c. Główną atrakcją andrzejek było spotkanie z „wróżką” Mirosławą, która z kryształowej kuli i kart przepowiadała przyszłość. W rolę wróżki wcieliła się polonistka, Pani Mirosława Pawelska stale współpracująca z SU i biblioteką szkolną. Życzymy wszystkim spełnienia dobrych przepowiedni. <<<powiększ plakat>>>

SU Nauczyciele bibliotekarze

 

Pasowanie na Czytelnika Szkoły Podstawowej nr 48

Drukuj

front1212Dnia 22 listopada 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika biblioteki. Tego dnia mali uczniowie zapraszani byli do gabinetu tajemniczego pisarza, w postać którego wcieliła się jedna z nauczycielek-bibliotekarzy. Pisarz dokonywał aktu pasowania na czytelnika za pomocą dużego gęsiego pióra. Goście otrzymali nalepki oraz imienne zakładki do książek wykonane przez panie z biblioteki i oficjalnie mogli przystąpić do wypożyczania książek. Życzymy im miłych wrażeń w trakcie czytania.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  

Nauczyciele bibliotekarze

 

Kiermasz książek 2017

Drukuj

frontDSC05660W dniach 20 listopada i 23 listopada 2017 roku biblioteka szkolna zorganizowała kiermasz „Tanie książki z Tuliszkowa”. Oferta stoiska księgarskiego skierowana była do rodziców przedszkolaków i pierwszoklasistów. Za sprzedaż książek biblioteka otrzymała od księgarni bonus w postaci darmowych wydawnictw książkowych. Dziękujemy wszystkim za zakup książek.

powiększ foto

Nauczyciele bibliotekarze

 

Konkurs plastyczny dla przedszkolaków „Jesienny liść”

Drukuj

17 listopada 2018r podczas Festiwalu Piosenki dla Pani Jesieni został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla przedszkolaków „Jesienny liść”. Dzieci, które przystąpiły do konkursu wykonały pracę plastyczną wspólnie z rodzicami. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone dwuosobowymi wejściówkami na dowolny film do kina Helios, ufundowanymi przez Dyrektora Szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i słodki upominek.

<<<<GALERIA>>>>

Gratulujemy

Nauczyciele bibliotekarze

 

„To lepsze niż papieros” 2017

Drukuj

frontDSC05629Dnia 16 listopada 2017 roku po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję pod hasłem: „To lepsze niż papieros”. Nasze działania wynikały z faktu, że w PG18 i SP48 realizujemy program profilaktyczny „Znajdź właściwe rozwiązanie”, mający na celu propagowanie wśród uczniów zachowań antynikotynowych. Tradycyjnie rozdawane były surowe marchewki „do pochrupania”, które są od lat symbolem naszej akcji „To lepsze niż papieros”. Częstowali się i uczniowie, i nauczyciele. W akcji po raz pierwszy udział wzięli uczniowie z klas pierwszych i czwartej. Impreza zakończyła się wspólną dyskoteką. Taniec i marchewka są zdecydowanie lepsze niż papieros!

<<< GALERIA >>>

Biblioteka szkolna, SU, Koordynator programu

 

„Poldek zbiera karmę”

Drukuj

front11221W październiku SU, nauczyciele biologii oraz bibliotekarze zorganizowali akcję zbierania karmy na potrzeby schroniska dla zwierząt. Twarzą akcji został były pensjonariusz schroniska dla zwierząt, który w pewnym momencie swojego życia został adoptowany przez nauczycielkę z naszej szkoły. Uczniowie PG18 i SP48 nie zapomnieli o swoich „mniejszych braciach” i chętnie przynosili opakowania z karmą do biblioteki szkolnej. Wszystkim pieskom życzymy smacznego.

 

<<<powiększ plakat>>>

SU Nauczyciele biologii i biblioteki

 

Święto Śliwki w Bibliotece 2017

Drukuj

front11111.10.2017r. wszyscy pracownicy i uczniowie naszego zespołu mogli wziąć udział w ustanowionym przez nas Dniu Śliwki. W bibliotece czekały na gości różne smakołyki: ciasta, babeczki, i inne pyszności ze śliwkami. Uczestnicy akcji mogli spróbować jak smakują suszone śliwki – do których ustawiali się uczniowie wielokrotnie w kolejce. Natomiast wypożyczeniom książek również towarzyszyła śliwka; każdy, kto skorzystał z księgozbioru, otrzymał od nas ten pyszny owoc. W sumie wypożyczyliśmy książki 31 osobom, a czytelnię około 150 osób. Na zdrowie!

 

Nauczyciele Bibliotekarze

 

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską 2017

Drukuj

front3 października 2017r. uczennice klasy czwartej: Oliwia Miksza, Karolina Dziejma, Julia Koroniecka i Gabriela Orchowska, pod opieką pani Doroty Artysiewicz wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 43 gdzie wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Renatą Piątkowską – wielokrotnie nagradzaną i bardzo popularną autorką książek dla dzieci. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Najbardziej znane książki Renaty Piątkowskiej to: ,,Opowiadania dla przedszkolaków", ,,Opowiadania z piaskownicy", ,,Nie ma nudnych dni", „Przecinek i Kropka", ,,Wszystkie moje mamy", ,,Hebanowe serce".

Dziewczęta wysłuchały opowieści o Malali Yousafzai – pakistańskiej dziewczynce – która została przyjęta do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu, a magazyn "Time" uznał ją za jedną z najbardziej wpływowych osób roku 2013.

Pisarka zaprezentowała tematykę książki pt. ,,Która to Malala?" oraz wyczerpująco odpowiadała na pytania czytelników. Nasze uczennice uzyskały autograf w książce zakupionej do naszej biblioteki i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie odbyło się w ramach 8. edycji projektu ,,Podlaskie spotkania z pisarzami" organizowanego przez Białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich w partnerstwie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku przy dofinansowaniu z budżetu miasta Białegostoku.

foto1   foto2    foto3

Nauczyciele Bibliotekarze

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2017 - Biblioteka

Drukuj

Dnia 20.09.2017 odbył się w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

front DSC 9515

Z tej okazji nauczyciele i pracownicy przy współpracy z biblioteką i samorządem uczniowskim zorganizowali dzieciom wiele niespodzianek. Panie zadbały o to, aby zabawy były atrakcyjne i wywołały na buziach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ruchowo-muzycznych przy akompaniamencie pianina, a następnie obejrzały przedstawienie pt. „Czerwony kapturek” wystawione przez nauczycielki naszego przedszkola. Ogromne wrażenie na dzieciach i rodzicach zrobiło wcielenie się w różne postaci bajkowe dyrektora, personelu przedszkola oraz uczennic Publicznego Gimnazjum nr 18. Trudno jest opisać radosną atmosferę jaka panowała tego dnia w naszym przedszkolu, dlatego zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wesołego dnia. <foto Gabrysia Hryniewicka>

galeria

 


Strona 6 z 14