ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje
Drukuj

przegl 2017 2018

 

Wyniki konkursu na Najlepszych Rzetelnych Czytelników w roku szkolnym 2016/2017

Drukuj

mmDSC 8618mmDSC 9165

Corocznie wręczamy nagrody w konkursie na Najlepszego Czytelnika w PG nr 18, W tym roku nagrodziliśmy 3 osoby z każdego poziomu klas. Oto wyniki:

Klasy I – Kamila Kubasińska kl. 1s

Klasy II – Weronika Busłowska kl. 2b

Klasy III – Wiktoria Jastrzębska kl. 3b

Rozstrzygnięcie nastąpiło na zakończenie roku szkolnego i zwieńczyło całoroczne zaangażowanie w czytanie książek. Serdecznie gratulujemy.:) <foto1> <foto2>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Jeżyki, Biedroneczki, Sówki, Pszczółki, Jagódki w bibliotece PG nr 18

Drukuj

tydz czytfront1

W związku z 6 Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom 5 i 7 czerwca 2017r. naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 79 w Białymstoku, by posłuchać pięknego czytania w wykonaniu naszych uczniów. Kornelia Wróbel z kl. I K, Jakub Chojak i Patryk Kolosa z kl. I P oraz Aleksander Remesz z kl. III P zaprezentowali naszym Gościom - grupom o wdzięcznych nazwach: Jeżyki, Biedroneczki, Sówki, Pszczółki, Jagódki wiersze Jana Brzechwy: „Na straganie” i „Pomidor”. Dzieci wysłuchały tekstów, odpowiadały na krótkie pytania dotyczące treści utworu, a następnie zwiedziły naszą bibliotekę.

Dziękujemy Nauczycielom z Przedszkola Samorządowego nr 79 za współpracę. :) <<galeria fotografi naszych gości>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Jak nie czytam, jak czytam! 2017

Drukuj

front jak2 czerwca 2017 r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. W piątek o godz. 10. 00 na plac przy boiskach szkolnych przyszli nauczyciele i uczniowie z wybranymi przez siebie książkami. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.
Na zdjęciu znajduje się 275 osób. Dziękujemy serdecznie p. Eli Borek za pomoc przy ustawianiu naszej „OSIEMNASTKI” i uczennicy kl. III A – Luizie Jodkowskiej za zrobienie zdjęć. :)

logo jaknieczytam
<<G A L E R I A>>

 

Nauczyciele bibliotekarze

 

„Uwolnij Książkę”, czyli Bookrossing w PG nr 18

Drukuj

    DSC05549 frontKsiążka żyje, gdy jest czytana, dlatego warto ją puszczać w obieg. Nasi uczniowie i pracownicy szkoły skorzystali z tej możliwości w dniach 8 – 15 maja 2017r, gdy wzięli udział w akcji bookcrossingu. Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek, najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych punktach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym, wyznaczonym do tego miejscu. U nas można było zostawić lub wziąć książkę ze specjalnie przygotowanych do tego celu stolików, ustawionych w holu szkoły.

    Bookcrossing, czyli wymienianie się książkami, wymyślili Amerykanie. Książki krążą z rąk do rąk, są pozostawiane na ławce w parku, w kawiarniach, autobusach, pociągach  albo w specjalnie przygotowanych miejscach – półkach czy stolikach.

<<<foto1>>>    <<< foto2>>>

Nauczyciele bibliotekarze

 

Dzień Czekolady – 27.04.2017r.

Drukuj

front czekol 2017Czekolada łączy ludzi 27.04.2017r. naszą bibliotekę i czytelnię odwiedziło ponad 200 osób. Goście mogli spróbować ciast i czekoladowych ciasteczek, a przede wszystkim wypożyczyć książki: beletrystykę i pozycje popularnonaukowe oraz przejrzeć w czytelni najnowsze czasopisma.
Z wypożyczenia książek skorzystało tego dnia 85 osób, które otrzymały również czekoladową niespodziankę.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8> <foto9>

Nauczyciele bibliotekarze

 

„Łupy” książkowe :)

Drukuj

DSC05523mDSC05524m

Udział uczniów - przedstawicieli PG nr 18 w VI Międzynarodowych Targach Książki zakończył się zakupem nowości czytelniczych do naszej biblioteki na kwotę 430 zł.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wypożyczania „świeżynek” książkowych.
:)  foto1 foto2

Nauczyciele bibliotekarze

 

Spotkanie autorskie – 21.04.2017r.

Drukuj

frontDSC05506Uczennice: Dorota i Weronika Busłowskie z kl. II B oraz Kamila Kubasińska i Dominika Rembowicz z kl. I S wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Anną Onichimowską („Hera Moja Miłość”, „Lot komety”, Demony na smyczy”, itd.). Odbyło się ono w ramach VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Dziewczęta wysłuchały wykładu, potem zadawały pytania autorce, otrzymały jej autograf w najnowszej powieści „Dziesięć stron świata”, a na koniec zrobiły z Nią zdjęcie.

foto1  foto2  foto3  foto4

Nauczyciele bibliotekarze

 

Tu byliśmy: VI Międzynarodowe Targi Książki - 21-23.04.2017 r.

Drukuj

frontDSC05517Uczennice: Dorota i Weronika Busłowskie z kl. II B oraz Kamila Kubasińska i Dominika Rembowicz z kl. I S odwiedziły stoiska przygotowane przez wydawnictwa podczas VI Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku. Miały także możliwość spotkania z p. Joanną Olech – autorką książek dla młodszych dzieci.

W tym roku w imprezie, która po raz kolejny została zorganizowana w Operze i Filharmonii Podlaskiej, wzięło udział około 80 wydawców.

foto1  foto2  foto3  foto4

logo

 

Mali Goście w naszej bibliotece 2017

Drukuj

front prz16 marca 2017r. bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy V „Jagódki” z Przedszkola Samorządowego nr 79 w Białymstoku. Maluchy obejrzały bibliotekę i czytelnię, rozpoznawały postacie z bajek Walta Disneya, a potem wysłuchały baśni o „Trzech świnkach”, którą opracowali i zaprezentowali uczniowie naszego gimnazjum (Eliza i Daria Gaińskie, Monika Dziełak z kl. III A oraz Emil Głębocki i Aleksander Remesz z kl. III P).

Wszyscy dobrze się bawili: i maluchy, i uczniowie gimnazjum. Jesteśmy przekonani, że warto razem czytać różne historie, więc pewnie niedługo znowu się spotkamy

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  <foto8>

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 7 z 14

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.