ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
BIBLIOTEKA >>> Aktualności
Akcje

Biliśmy rekord czytania! 2016

Drukuj

front rekord

10 czerwca 2016r. przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. W piątek o godz. 10. 00 do dużej sali gimnastycznej. przyszli nauczyciele i uczniowie z wybranymi przez siebie książkami. Gdy grupa się już zebrała, zrobiliśmy zdjęcie i wysłaliśmy do organizatora akcji - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na zdjęciu znajduje się 219 osób.  Nauczyciele bibliotekarze

foto1 foto2 foto3

 

Kolejny sukces naszej Biblioteki! 2016

Drukuj

front DSC05087 10249.06.2016r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „Moda na czytanie”, w ramach którego były oceniane projekty edukacyjne realizowane w szkole i służące rozwijaniu kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Nasza biblioteka została WYRÓŻNIONA za projekt pt. „Przez żołądek … do książki”. W ramach nagrody otrzymaliśmy nie tylko świetne książki (dostępne w czytelni), ale również pieniądze na zakup nowości czytelniczych. 

Zapraszamy do obejrzenia nagród, natomiast na nowości czytelnicze trzeba poczekać do września. 

foto1 foto2 foto3

Nauczyciele bibliotekarze

 

V Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom 2016

Drukuj

czytanie7front2 czerwca 2016r. grupa naszych uczniów: Dominika Mirkowicz z III A, Magda Czarnowska z III B, Mateusz Maliszewski z III K, Kamila Gusztyn z III L, Magda Zajączkowska z III L, Norbert Urban z II P, Justyna Fiedoruk z III P poszła do Szkoły Podstawowej nr 44, by poczytać młodszym kolegom. Nasza wyprawa czytelnicza miała związek z V Białostockim Tygodniem Czytania Dzieciom, w którym nasi uczniowie postanowili wziąć udział. Wybraliśmy fragmenty „Mikołajka" Rene Gościnnego i o godzinie 8.30 rozpoczęło się czytanie maluchom w szkolnej świetlicy. Dzieci słuchały poszczególnych rozdziałów, a następnie odpowiadały na krótkie pytania dotyczące treści utworu.
Dziękujemy Nauczycielom: Barbarze Brzozowskiej, Joannie Przastek, Iwonie Jabłonowskiej i Annie Kuleszy, pracującym w świetlicy SP nr 44, za współpracę. :) foto1 foto2  foto3  foto4 foto5  foto6  foto7

Nauczyciele bibliotekarze

logoczyt

 

Bookcrossing 2016

Drukuj

bookcrossing2frontOd 9. do 16 maja 2016r. po raz kolejny w naszej szkole „Uwalnialiśmy książkę", czyli zorganizowaliśmy Bookcrossing. W holu głównym i przy szkolnej bibliotece rozłożyliśmy książki i każdy mógł wybrać to, na co ma ochotę. Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

foto1 foto2 foto3

logobook1

 

Spotkanie autorskie z p. Anną Łaciną

Drukuj

spotkanie front22.04.2016r. uczennice Wiktoria Klepacka z kl. II a i Dorota Busłowska z kl. I b wzięły udział w spotkaniu autorskim z powieściopisarką Anną Łaciną pt.: „Na pograniczu kultur”. Odbyło się ono w ramach V Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku.

Dziewczęta wysłuchały wykładu, potem zadawały pytania autorce, a na koniec otrzymały jej autograf w najnowszej powieści „Niebo nad pustynią” (ufundowane uczennicom przez Dyrektora naszego gimnazjum pana Dariusza Mierzyńskiego).

foto1 foto2 foto3 foto4

Nauczyciele bibliotekarze

 

V Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku

Drukuj

targi1frontUczennice Wiktoria Klepacka z kl. II a i Dorota Busłowska z kl. I b odwiedziły stoiska przygotowane przez wydawnictwa podczas V Międzynarodowych Targów Książki
w Białymstoku. foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wizyta na targach zaowocowała zakupem następujących nowości czytelniczych do biblioteki szkolnej:

Więcej…
 

Sukces Sandry i Wiktorii w konkursie fotograficznym 2016

Drukuj

frontDSC04792Nasze uczennice z klasy III B – Sandra Stolarczyk i Wiktoria Łubińska wzięły udział w Miejskim Konkursie Fotograficznym pt. „Portret z książką” (zorganizowany przez oddział ZNP w Białymstoku). Rozstrzygnięcie miało miejsce 15.04.2016r. Dla dziewcząt zakończył się sukcesem: Sandra zajęła 2. miejsce, natomiast Wiktoria otrzymała nagrodę specjalną.

 

foto1 foto2 foto3 foto3

Gratulujemy!  Nauczyciele bibliotekarze

 

Czekoladowe Święto w szkolnej bibliotece - 2016

Drukuj

    frontDSC04762 Czekolada i książki – ta para królowała w naszej bibliotece 14.04.2016r. Już od rana przed wejściem do wypożyczalni, zamienionej w literacką kawiarenkę, unosił się apetyczny zapach czekoladowych smakołyków.
      Na gości czekały nowości czytelnicze, książki popularnonaukowe, czasopisma, które można było wypożyczyć lub przejrzeć przy dźwiękach muzyki klasycznej. Tego dnia bibliotekę odwiedziło 200 osób.

 

napispaper3

Nauczyciele bibliotekarze

 

Konkurs pięknego czytania poezji ks. Jana Twardowskiego 2016

Drukuj

frontDSC047229.03.2016r. w naszej czytelni rozbrzmiały wiersze ks. Jana Twardowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z 10 rocznicą śmierci polskiego poety, znanego uczniom z lekcji m.in. z wiesza pt. „Zaufałem drodze…” oraz cytatu „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

W konkursie wzięli uczniowie z klas II i III. Usłyszeliśmy m.in. wiersze pt. „Który stwarzasz jagody”, „Optymizm”, „Na szpilce”

Najciekawiej utwory Księdza zaprezentowali: Magda Czarnowska z kl. III B, Karolina Korzonek z kl. III A, Ewelina Sołościuk z kl. III P, Dawid Ratyński z kl. II P i Michał Pawluczuk. z kl. IA

foto1  foto2  foto3  foto4  foto5

Nauczyciele bibliotekarze

 

Najlepszy Czytelnik w I semestrze 2015/2016 wybrany!

Drukuj

front naj czyt

 

Wiktoria Jastrzębska z klasy II B wygrała konkurs biblioteczny na Najlepszego Czytelnika w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Gratulujemy zapału czytelniczego i życzymy dalszych sukcesów! 

foto1 foto2

Nauczyciele bibliotekarze

 


Strona 10 z 14

Krótko

Nasz patron
Stefan Batory (węg. Báthory István, ur. 27 września 1533 w Szilágysomlyó, zm. 12 grudnia 1586 w Grodnie) – książę siedmiogrodzki od 1571, król Polski i wielki książę litewski od 1576, po ślubie (w tym samym roku) z Anną Jagiellonką, córką Zygmunta I Starego. Przez wielu historyków uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich królów elekcyjnych.