ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ŚWIETLICA
Informacje świetlicowe

„ANDRZEJKI 2015”

Drukuj

P1280678front30 listopada w godz. 10.00 – 13.00 w świetlicy szkolnej odbyły się „Szkolne Andrzejki 2015” przygotowane przez uczniów kl. III B, III P i II B. Odczytywanie przyszłości z kart i kubków, karteczki z imionami, barwna plansza, horoskop i zabawa liczbami rozbawiły wielu uczniów naszej szkoły. W trakcie imprezy zbierano pieniądze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Góra Grosza”. Tego dnia w świetlicy było naprawdę tłoczno.

Wszystkim serdecznie dziękujemy (szczególne podziękowania należą się Sandrze Stolarczyk) i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

 

<<<galeria>>>

Opiekunowie świetlicy

 

„Słabi gracze biorą dopalacze!”

Drukuj

W świetlicy odbył się cykl zajęć na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Na jego zakończenie chętni uczniowie pisali fraszki i malowali plakaty na ten temat.

Wszystkie prace znalazły się na wystawie i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. <<<<fraszki pdf>>>>

Opiekunowie świetlicy

 

Koraliki, sznureczki...czyli makramowa biżuteria

Drukuj

DSC 0475frontW październiku w świetlicy szkolnej, pod okiem pani Anny Daniluk, można było spróbować swoich sił w „wyplataniu” biżuterii. Uczniowie poznali podstawowe sploty i węzły makramy. Początki wcale nie były takie łatwe, ale wszyscy świetnie sobie dali radę. Powstały oryginalne bransoletki i wisiorki. W warsztatach uczestniczyły nie tylko dziewczęta. Zdobyte umiejętności można z powodzeniem wykorzystać, wykonując uroczą bransoletkę na prezent mamie, siostrze, dziewczynie lub ... sobie. Przy wspólnym „tworzeniu” sznureczkowej biżuterii wszyscy dobrze się bawili.

foto1 foto2 foto3

Opiekunowie świetlicy

 

„Zgaduj – zgadula: kto jest kto”

Drukuj

P1120598m„Rozpoznaj swego nauczyciela” to konkurs fotograficzny zorganizowany w świetlicy z okazji Święta KEN. Chętni nauczyciele przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa, a uczniowie mieli ich rozpoznać, co wcale nie było łatwe. Ale dali radę!  Największą spostrzegawczością wykazały się uczennice klasy III A: Ola Arciszewska i Paulina Wyłuda (12 poprawnych odpowiedzi) oraz Ania Topczewska z klasy II L, Magda Liżewska i Sebastian Zdanio z klasy III L (po 8 trafień).

Zgadywanka spodobała się wszystkim – i nauczycielom i uczniom. Serdecznie dziękujemy z udział w zabawie.

 

Foto1 Foto2

Opiekunowie świetlicy

 

„Wakacyjne wspomnienia 2015/2016”

Drukuj

DSC 2875mJuż po raz trzeci w świetlicy odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny „Wspomnienia z wakacji”.

Uczniowie naszej szkoły i jury zdecydowali, ze w tym roku najpiękniejsze zdjęcie wykonała Wiktoria Łubińska, ucz. kl. III b. Drugie miejsce zajęła Gabriela Skorupa z klasy III a, a trzecie – Łukasz Okoński z kl. I a i Sandra Stolarczyk z kl. III b.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Chcielibyśmy, żeby ten konkurs stał się naszą tradycją, a więc zapraszamy młodzież do udziału w nim w przyszłym roku szkolnym.

Galeria Gabrysi    Galeria Wiktorii

Opiekunowie świetlicy

 


Strona 3 z 6