Aktualności_przedszkolne

witamy

Ziemia - Zielona wyspa - KONKURS

pllakat22

<<< pobierz szczegóły konkursu plik pdf>>>

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

front20210423 105729 Film1Każdego roku 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat zaprzyjaźniają się z książką i poznają wartość obcowania z nią, dlatego święto książki obchodziliśmy także w naszym przedszkolu. Dzieci wysłuchały lektury pt. „Kwoka” Jana Brzechwy. Porozmawiały o zasadach dobrego zachowania. Z radością wzięły udział w zabawie ruchowej, której główną bohaterką była oczywiście książka – kolorowa i przyjazna dzieciom. Przedszkolaki pięknie przypomniały i utrwaliły zasady korzystania z książek: obiecały dotykać ich tylko czystymi rękoma, nie wyrywać kartek, nie zaginać rogów oraz po przeczytaniu odstawiać na wyznaczoną półeczkę. Dzieci urządziły też „szpital chorej książeczki” – podjęły próbę naprawy zniszczonych lektur przy pomocy taśmy, nożyczek oraz kleju. Na pamiątkę tego dnia wykonały swoje własne zakładki do książek.

Żywimy nadzieję, że nasze przedszkolaki wyrosną na prawdziwych sympatyków czytania!

<<galeria>>

Dyplom 23.04.2021

20210422 105632 Film1aaa

<powiększ dyplom>

PREZENTACJA WIELKANOC-2020-21

Drodzy Rodzice!
Zachęcamy do obejrzenia wspólnie z dziećmi prezentacji multimedialnej, przybliżającej tematykę Świąt Wielkanocnych.

PREZENTACJA_WIELKANOC_PDF

Proponujemy również garść inspiracji, jak wspólnie z dziećmi wykonać pisanki

W przygotowaniach świątecznych może towarzyszyć nam bardzo lubiana przez dzieci świąteczna piosenka

Wesołych świąt!

Wielkanoc 2021

wielkanoc2021zsp5wer1

Kiermasz wielkanocny

Z radością informujemy, iż podczas kiermaszu wielkanocnego zebraliśmy kwotę 2310 zł.

Zgromadzone podczas kiermaszu środki zostaną przekazane rodzinie dziecka z naszego przedszkola,
która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za hojne, otwarte serca!

Przedstawienie ,,Historia pewnej kłótni"

W większości bajek lub opowieści musimy zetknąć się z różnymi problemami, aby zrozumieć, że nie zawsze to co wydaje się nam dobre i słuszne, takie jest. „Historia pewnej kłótni, czyli szanujmy się wzajemnie” autorstwa S. Bacewicz opowiada o mamach, które wychwalają swoje dzieci i uważają je za lepsze od innych. Czy bohaterki tej historii zmienią swoje zdanie i zrozumieją, że każdy bez wyjątku zasługuje na szacunek i powinien być akceptowany takim jakim jest? „Historia pewnej kłótni, czyli szanujmy się wzajemnie” to pouczająca historia z wartościowym przekazem i cenna lekcja dla dzieci i dorosłych. Jednocześnie zabawne dialogi i wyśmienita gra aktorska naszych małych aktorów zagwarantuje świetną zabawę.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego
przez dzieci z grup Jeżyki, Sówki i Jagódki.

Przedstawienie jest nawiązaniem do Rodzinnego konkursu literacko-plastycznego
„Mądra bajka, czyli dzieci dzieciom o wartościach”. Miłego oglądania

spotkanie online grupy "Sówek"-2020-21

DRODZY RODZICE.

Informujemy, iż wszystkie materiały dotyczące pracy zdalnej przesyłamy na emaila grupowego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Prosimy o regularne odczytywanie wiadomości i pracę z dziećmi.

Pierwsze spotkanie online poprzez aplikacje ZOOM odbędzie się w poniedziałek 29 marca o godz. 9.00 (Czas spotkania 30 minut). Link do spotkania będzie wysłany na pocztę̨ grupową.

Religia katolicka również̇ odbywać́ się̨ będzie poprzez aplikacje ZOOM, Pan Piotr prześlę na e-mail grupowy datę̨, godzinę oraz link do spotkania.

Do miłego zobaczenia online

Pozdrawiamy serdecznie.