ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE
Aktualności_przedszkolne

prze87 logo 300 male

witamy"Choinki Jedynki"-2017

Drukuj

250poziom img 1000Praca plastyczna Olgierda z grupy Jagódki zakwalifikowała się do konkursu ,,Choinki Jedynki" organizowanego przez fundację Anny Dymnej ,,Mimo Wszystko". Będzie ona zlicytowana na rzecz tej fundacji, a o  wszystkim będziemy mogli usłyszeć w programie 1 Polskiego Radia. Trzymamy kciuki za jak najwyższą kwotę wykupu.

<<< powiększ foto >>>

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia - galeria 2017

Drukuj

frontDSC 1573W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia przedszkolaki przyszły ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Przybyły misie duże, małe, kolorowe i puchate a każdy był piękny i wyjątkowy. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, śpiewanie piosenek, misiowe tańce .Rozstrzygnięto również wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny ,,Mój ukochany Miś’’. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w wykonaniu swojego ulubionego misia i zapraszamy do udziału za rok.

 

Festiwal Piosenki Dla Pani Jesieni 2017

Drukuj

frontDSC 1349

17.11.2017r.w naszym przedszkolu rozgościła się piękna, kolorowa i rozśpiewana Pani Jesień. Dzieci z wszystkich grup wzięły bowiem udział w Festiwalu Piosenki Dla Pani Jesieni. Przedszkolaki zostały świetnie przygotowane przez swoje panie, a ich stroje były jak zwykle bardzo kolorowe i pomysłowe. To zasługa przede wszystkim rodziców, którzy włożyli dużo wysiłku w przygotowanie przebrań dla naszych małych artystów.

Po wszystkich występach nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Jesienny liść’’, organizowanego przez Bibliotekę szkolną ZSP nr 5 w Białymstoku. Dyplomy i nagrody wręczył Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński. Gratulujemy. <<<<GALERIA>>>>

 

Najmłodsza nasza artystka - 2017

Drukuj
400 artyst wicinkaOliwia Musiaka, z grupy Jagódki, wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości Gdańska. Była jedną z najmłodszych uczestników konkursu, wygrała ze starszymi kolegami i koleżankami z całego kraju. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 

Dla dzieci w Aleppo -2017

Drukuj

400 IMG 20171122 142711845Dzieci z grupy "Jagódki" przygotowały kartkę świąteczną dla dzieci i młodych w Aleppo, Syria. Jest to akcja Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu, która zaprasza do wysyłania kartek dla dzieci z Syrii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi Wszystkich ludzi na potrzebę przestrzegania pokoju. Na gruncie przedszkolnym zachęcamy nasze dzieci do zgodniej zabawy i okazywania sobie wzajemnego szacunku.

<<<<powiększ foto>>>>

 

Pasowanie na przedszkolaka - SÓWKI 2017

Drukuj

front sowy10.11.2017r. w grupie ,,Sówek’’ odbyło się ,,Pasowanie na przedszkolaka’’. Była to wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci ,które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki-dając tym dowód, jak dużo już potrafią, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka .Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, oraz mały słodki upominek. Był to niezapomniany dzień ,pełen emocji i wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.

 

Pasowanie na przedszkolaka - KRASNOLUDKI 2017

Drukuj

front krasn,,Pasowanie na przedszkolaka’’ to pierwsza wyjątkowa uroczystość,która w grupie ,,Krasnoludków’’ odbyła się 9 listopada. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej , w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności-dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Następnie Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński dokonał uroczystego ,,Aktu Pasowania’’. Nie zabrakło życzeń i ciepłych słów od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia 2017

Drukuj

oglosz mis

 

Jesień, jesień, piękna pani! - Ogłoszenie 2017

Drukuj

oglosz jesien1

 


Strona 37 z 38