PRZEDSZKOLE >>> Aktualności

witamy

Spotkanie adaptacyjne w przedszkolu

adaptacja

Serdecznie zapraszamy do przedszkola dzieci nowo przyjęte z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się

30 sierpnia 2021 r. o godz. 10.00
na hali sportowej.
Następnie odbędą się zajęcia adaptacyjne z nauczycielkami w poszczególnych grupach.

W spotkaniu może uczestniczyć tylko jeden rodzic z dzieckiem.

<<<Informacja plakat pdf>>>

PIERWSZE_DNI_W_RZEDSZKOLU-PLAKAT-1 (2).docx

DEBIUT_3_-latka_nowy_(2)-1 (3).docx

ankieta_dla_rodziców_3_-_latka_(3)-2 (1).docx

WYPOSAŻENIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.docx

Grupy przedszkolne

grupa 1.pdf | grupa 2.pdf | grupa 3.pdf  |  grupa 4.pdf | grupa 5.pdf | grupa 6.pdf

Białystok czyta Małemu Misiowi - film

Jest nam niezmiernie miło zaprezentować filmy, które zostały nagrane z okazji zakończenia projektu
Białystok czyta Małemu Misiowi.

Głównym bohaterem każdego filmu jest oczywiście MIŚ.

Dziękujemy paniom oraz dzieciom z przedszkoli, które przygotowały nagrania: Przedszkole Samorządowe nr 47 „Z uśmiechem”, Przedszkole Samorządowe nr 73, Przedszkole Samorządowe nr 82 „Stumilowy Las”, Przedszkole Samorządowe nr 87.

Dzień Dziecka w przedszkolu 2021

front dz1 czerwca 2021 r. bardzo radośnie świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. Tego dnia na dzieci czekało w przedszkolu mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, brały udział w konkurencjach sportowych, uczestniczyły w zajęciach z użyciem kolorowej chusty animacyjnej oraz baniek mydlanych. Chętne dzieci mogły również skorzystać z pomalowania twarzy. Na każdą naszą pociechę czekała również słodka niespodzianka.

Uśmiechy dzieci, nieschodzące tego dnia z ich twarzy, pokazywały, że w dzień ich święta czuły się wyjątkowe i szczęśliwe.

<<<g a l e r i a >>>

Okazja do rozwoju i przyswojenia nowej wiedzy,

szkolenie 110 czerwca 2021 r. nauczyciele z przedszkola oraz szkoły wzięli udział w warsztatach „Jak w codziennej pracy zwiększyć poziom koncentracji i uważności u dzieci poprzez proste techniki mindfulness”.

Mindfulness to koncentrowanie uwagi na tym, czego doświadcza się w danej chwili – tu i teraz. W części teoretycznej spotkania mogliśmy posłuchać o skuteczności ćwiczeń skupiania uwagi. O trudnościach zatrzymania się na chwili obecnej, jakich doświadczamy w życiu codziennym my – dorośli, a także nasi wychowankowie - dzieci. Po części teoretycznej poznaliśmy szereg ćwiczeń praktycznych pomagających skupić uwagę naszych uczniów na zajęciach, a także kilka sposobów na to, jak pomóc dzieciom w wyciszeniu się czy uspokojeniu emocji.

Czas warsztatów był dla nas doskonałą okazją do rozwoju i przyswojenia nowej wiedzy, a także możliwością wymiany ciekawych doświadczeń z naszej codziennej pracy.

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy 2021

front 123

Dnia 13.05.2021r. w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy w której wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.

<<<GALERIA>>>

Dąb przedszkolnej radości

front20210601 110515W maju 2021 r. w samym sercu placu zabaw Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku posadzono dąb, który został podarowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Pana Tadeusza Truskolaskiego. W związku z tym ważnym wydarzeniem w placówce został ogłoszony konkurs na imię dla tego wyjątkowego drzewa. Na konkurs wpłynęło 30 propozycji. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Dariusz Mierzyński, Agnieszka Szarało i Urszula Szerge, dokonała wyboru zwycięskiego imienia, które zgłosiła

Wiktoria Suchowierska z rodzicami,
wychowanka z grupy II „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 87.

Dnia 1 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za pomysłowość, oryginalność i trafność doboru imienia. Dąb otrzymał imię
„Dąb przedszkolnej radości”
i od teraz będzie obecny w życiu wychowanków placówki. Dzieci obiecały szanować i dbać o dąb najlepiej jak potrafią.

Rozstrzygnięcie Konkursu - Ziemia - Zielona wyspa

Pobierz PDF

640 str1 20210607 133823

640 str2 20210607 133823

Spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Białystok - p. Olgą Gordiejew

frontzdjecie 325 maja 2021 r. Biedroneczki uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu. Naszą grupę odwiedziła pani Olga Gordiejew – dziennikarka Polskiego Radia Białystok. Pani Olga przyjechała do nas, aby wspólnie z nami uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach projektu Białystok czyta Małemu Misiowi. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do sięgania po książkę już od najmłodszych lat. Razem śpiewaliśmy piosenkę o misiu, wysłuchaliśmy czytanego przez panią Olgę wiersza Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”, a następnie udzieliliśmy wywiadu Polskiemu Radiu Białystok.

Na bazie tego właśnie spotkania powstała audycja radiowa, która wyemitowana była w programie dla dzieci Bajkowy południk w Polskim Radiu Białystok.

Zachęcamy do odsłuchania audycji.

Spotkanie z dziennikarką, pracującą w radiu, było dla nas wszystkich niezwykłą przygodą i bardzo ciekawym doświadczeniem.