ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Aktualności
Aktualności_przedszkolne

prze87 logo 300 male

witamyDąb przedszkolnej radości

Drukuj
front20210601 110515W maju 2021 r. w samym sercu placu zabaw Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 5 w Białymstoku posadzono dąb, który został podarowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Pana Tadeusza Truskolaskiego. W związku z tym ważnym wydarzeniem w placówce został ogłoszony konkurs na imię dla tego wyjątkowego drzewa. Na konkurs wpłynęło 30 propozycji. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Dariusz Mierzyński, Agnieszka Szarało i Urszula Szerge, dokonała wyboru zwycięskiego imienia, które zgłosiła
 
Wiktoria Suchowierska z rodzicami,
wychowanka z grupy II „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego Nr 87.
 
Dnia 1 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za pomysłowość, oryginalność i trafność doboru imienia. Dąb otrzymał imię
„Dąb przedszkolnej radości”
i od teraz będzie obecny w życiu wychowanków placówki. Dzieci obiecały szanować i dbać o dąb najlepiej jak potrafią.
 
<foto1>  <foto2>  <foto3>
 

Rozstrzygnięcie Konkursu - Ziemia - Zielona wyspa

Drukuj

Pobierz PDF

640 str1 20210607 133823

640 str2 20210607 133823

 

Spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Białystok - p. Olgą Gordiejew

Drukuj

frontzdjecie 325 maja 2021 r. Biedroneczki uczestniczyły w niecodziennym spotkaniu. Naszą grupę odwiedziła pani Olga Gordiejew – dziennikarka Polskiego Radia Białystok. Pani Olga przyjechała do nas, aby wspólnie z nami uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach projektu Białystok czyta Małemu Misiowi. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci do sięgania po książkę już od najmłodszych lat. Razem śpiewaliśmy piosenkę o misiu, wysłuchaliśmy czytanego przez panią Olgę wiersza Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”, a następnie udzieliliśmy wywiadu Polskiemu Radiu Białystok.

Na bazie tego właśnie spotkania powstała audycja radiowa, która wyemitowana była w programie dla dzieci Bajkowy południk w Polskim Radiu Białystok.

Zachęcamy do odsłuchania audycji.
https://www.radio.bialystok.pl/bajkowypoludnik/index/id/200435

Spotkanie z dziennikarką, pracującą w radiu, było dla nas wszystkich niezwykłą przygodą i bardzo ciekawym doświadczeniem.

<foto1>  <foto2>  <foto3>

 

Spotkanie z paniami z Książnicy Podlaskiej 2021

Drukuj

front czytDnia 13.05.2021r. nasze przedszkole odwiedziły panie z Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego, Filia nr 7 w Białymstoku. Panie przyniosły ze sobą kilka książeczek oraz zapraszały dzieci do biblioteki i zachęcały do czytania książek. Zwracały uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcały przedszkolaki do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na pytania zadawane im przez Panie bibliotekarki, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania. Na zakończenie spotkania przedszkolaki w ciszy i skupieniu wysłuchały bajki czytanej przez panie. Celem spotkań było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni.

To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy!

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>  <foto7>  

 

Konkurs - DĄB ma na imię...?

Drukuj

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie
wszystkie dzieci uczęszczające do naszej placówki z rodzicami/opiekunami.

20210521 160539maly

<<powiększ plakat>>

 

Przedstawienie teatralne „W Biurze Matki Natury"

Drukuj

   22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu, w szczególny sposób myślimy o naszej planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie.

     W poniedziałek 26.04.2021r. dzieci szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię. Wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie teatralne „W Biurze Matki Natury" w wykonaniu koleżanek i kolegów z grup „Jeżyki", „Sówki" i „Jagódki". Inscenizacja autorstwa S. Bacewicz uświadomiła jakie zagrożenie dla Ziemi stanowi niewłaściwa postawa i niszczycielskie działania człowieka wobec środowiska, a także jak można pomóc naszej planecie, aby była czysta, zdrowa i piękna. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że Światowy Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz w roku, to nasi wychowankowie będą postępowali tak, jakby trwał on cały rok.

<foto1>  <foto2>  <foto3>  <foto4>  <foto5>  <foto6>

 

Ziemia - Zielona wyspa - KONKURS

Drukuj

pllakat22

<<< pobierz szczegóły konkursu plik pdf>>>

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

Drukuj

front20210423 105729 Film1Każdego roku 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat zaprzyjaźniają się z książką i poznają wartość obcowania z nią, dlatego święto książki obchodziliśmy także w naszym przedszkolu. Dzieci wysłuchały lektury pt. „Kwoka” Jana Brzechwy. Porozmawiały o zasadach dobrego zachowania. Z radością wzięły udział w zabawie ruchowej, której główną bohaterką była oczywiście książka – kolorowa i przyjazna dzieciom. Przedszkolaki pięknie przypomniały i utrwaliły zasady korzystania z książek: obiecały dotykać ich tylko czystymi rękoma, nie wyrywać kartek, nie zaginać rogów oraz po przeczytaniu odstawiać na wyznaczoną półeczkę. Dzieci urządziły też „szpital chorej książeczki” – podjęły próbę naprawy zniszczonych lektur przy pomocy taśmy, nożyczek oraz kleju. Na pamiątkę tego dnia wykonały swoje własne zakładki do książek.

Żywimy nadzieję, że nasze przedszkolaki wyrosną na prawdziwych sympatyków czytania!

<<galeria>>

 

Dyplom 23.04.2021

Drukuj

20210422 105632 Film1aaa

<powiększ dyplom>

 


Strona 4 z 38