ZSP nr 5 w BIAŁYMSTOKU

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Białymstoku ul. Magnoliowa 13

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
PRZEDSZKOLE >>> Aktualności
Aktualności_przedszkolne

prze87 logo 300 male

witamyKwarantanna

Drukuj

 

Dzieci z grupy II „Żabki”

zostają skierowane na kwarantannę

Do 25 października 2021 r.

Z powodu kontaktu z nauczycielem,

który ma pozytywny wynik testu na COVID 19.

 

Światowy Dzień Mycia Rąk

Drukuj

Sprawa prosta, co tu kryć,

trzeba dobrze ręce myć.”

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Aby zwrócić uwagę na konieczność mycia rąk i znaczenie czystych dłoni dla naszego zdrowia, panie zaprosiły wszystkie przedszkolaki na spotkanie. Na początku dzieci obejrzały krótki, pouczający teatrzyk, w którym role odegrały czysta i brudna rączka. Następnie wzięły udział w ciekawym doświadczeniu z użyciem mąki, obrazującym, jak roznoszą się zarazki, których nie zmyjemy z dłoni. Wszystkie dzieci uczestniczyły również w zabawie ruchowej, której głównymi bohaterami były, rzecz jasna, czyste i brudne rączki. Na koniec przypomnieliśmy etapy mycia rąk i zaprosiliśmy wszystkie dzieci do umycia dłoni wodą z mydłem. Dzieci z każdej grupy wykonały także w swoich salach plakaty, dzięki którym utrwaliły znaczenie czystych dłoni dla naszego zdrowia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

ilustracja1

 

Dni Kubusia Puchatka

Drukuj

W dniach 11-13 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dni Kubusia Puchatka. Dzieci obejrzały bajkę „Nowe przygody Kubusia Puchatka” na tablicy interaktywnej. Odwiedziły nas również dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej i przeczytały młodszym kolegom i koleżankom bajki o mieszkańcach Stumilowego Lasu. Ponadto w całym przedszkolu pojawiły się portrety Kubusia Puchatka, wykonane przez dzieci. Dużą niespodzianką dla przedszkolaków było pojawienie się Kubusia Puchatka, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. To były naprawdę udane, pełne wrażeń i dobrej zabawy dni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

3

 

Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj

Nasze przedszkolaki zaprosiły gości na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej by w ten sposób podziękować swoim paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym uroczystym dniu grupa Pszczółek i Tygrysków przygotowała króciutkie przedstawienie oraz film z życzeniami. Zaprezentowały się najpiękniej i najlepiej jak umiały. Na zakończenie każdy zaproszony gość dostał mały upominek przygotowany przez dzieci. Pan Dyrektor Dariusz Mierzyński złożył swoim pracownikom życzenia zdrowia i wielu satysfakcji w pracy z dziećmi.

Nauczyciele i pracownicy przedszkola składają serdeczne podziękowania wszystkim dzieciom i rodzicom za pamięć, życzenia i miłe słowa.

1

1 2 3 4

 

Szkolenie "Dźwięki i Pauzy"

Drukuj

10 października 2021 r. nauczycielki z przedszkola uczestniczyły w szkoleniu muzycznym „Dźwięki i pauzy” prowadzonym przez Marię Tomaszewską – kompozytorkę i autorkę tekstów dla dzieci, nauczycielkę rytmiki.

Na szkoleniu zostały zaprezentowane zabawy muzyczne z użyciem gumy animacyjnej, piłek, balonów. Mogłyśmy przećwiczyć również układy taneczne do piosenek autorstwa p. Marii, a także wielu współczesnych, muzycznych przebojów.

Spotkanie było dla nas cennym doświadczeniem, źródłem ciekawych pomysłów z zakresu edukacji muzycznej dzieci, a przede wszystkim zainspirowało nas do nowych, muzycznych zabaw z przedszkolakami.

1 2 3 4 5

5

 

Robimy sok owocowo - warzywny

Drukuj

Witaminki, witaminki,

Dla chłopczyka i dziewczynki,

Wszyscy mamy dziarskie minki,

Bo zjadamy witaminki„

2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 

Kubuś Puchatek

Drukuj

1

 

Dzieciaki Mleczaki

Drukuj

30 września 2021 r. w grupie I Biedroneczki oraz VI Krasnoludki odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Dzieciaki Mleczaki”. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci nt. roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Zamysłem organizatorów jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci oraz promowanie mleka jako zdrowego napoju. Dzieci spotkały się z sympatyczną krówką Moniką, która przeprowadziła z nimi pogadankę o mleku oraz jego przetworach. Wzięły udział w ciekawych zabawach: grały w klasy, kolorowały, wspólnie wykonały plakat dotyczący krów oraz ich życia na wsi. Spotkanie zakończyło się radosnym tańcem z krówką Moniką.

ilustracja

1 2 3 4 5 6

 

Konkurs Fotograficzny

Drukuj

1
Pobierz plik

 


Strona 2 z 38